<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d19222129\x26blogName\x3dZeynep\x27in+G%C3%BCnl%C3%BC%C4%9F%C3%BC\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dBLACK\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttp://zeynogun.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://zeynogun.blogspot.com/\x26vt\x3d4594323569834899948', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

Zeynepce.Com Zeynep'in Günlüğü

Paylaşacak dostlarınız yoksa, iyi şeylere sahip olmanın zevki yoktur.

Pazartesi, Mayıs 01, 2006

Anne-baba sms'leri...

1. "Ekranda satır bitse de sen kelimeyi yazmaya devam et, satır sonu kesme işaretiyle (-) kelimeyi bölmene gerek yok, bana geldiği zaman zaten düzenli geliyor" uyarısının akabinde annemin attığı mesaj: "bizvardıkiyiyizöpüyorumayten"

2. 3 gün boyunca eve uğramamam sonucunda annem tarafından yollanılan sms: "dünyadan, kayıp uzay aracına! kayıp uzay aracı nerdesin?"

3. -Anne benim param bitti,babama caktirmadan para yollar misin bana? -annen banyoda,daha dun para yolladim. baban. :-)))))

4. Oglumu kaybettim, hukumsuzdur... imza cok muhim, "annen" degil "annesi"...

5. Bir arkadaşım eski telefon kartını annesine vermiştir ve bundan haberi olmayan bir diğer arkadaş bir gece geç saatte o numaraya mesaj atar: "çok moralim bozuk, yalnızım, içiyorum.." sorumluluk sahibi anne de bu durumu arkadaşıma diğer bir mesajla bildirir: "ahmet diye biri mesaj attı, yalnızmış, içiyormuş. sana neyse bu saatte, zıkkım içsin!!"

6. Anne: bensimdiotobusebiniyorumkapatmamgereksoforkiziyor bizial kiz: basustune alirim almasina da su kelime aralarina bosluk yapsan kelime aralarinda 1e bas lutfen anne: boyledahacokseyyaziyorumamapekisatirbitinceneyapi cam kiz: elinin korunu yapcan anne. herife kaza yaptirican. gelince anlatirim. hadi iyi yolculuklar :-))))

7. Annemin ilk cep telofunun arifesindeki ilk msg'ı: "oglum ben annen"

8. Arkadas ucaktan iner telefonunu acar annesinden mesaj: a sonra anne aranir "anne nedir o a?" "'allaha emanet olun'un a'si o.. anlamadin mi?"

9. Birkac gundur kontursuzlukten ana-babaya mesaj atilamamakta: anne: ey turk gencligi! birinci vazifen anan ve babanla mesaj baglantisi kurmaktir

10. Babaya msg yazma teknikleri konulu seminer verilmiş, gerekli görüdüğü için bir kaç kez tekrarlanmıştır. olaya kapan baba ilk hevesle tüm msgları mümkün olduğunca uzun yamak konusunda ısrarlıdır... okula dönmek için otobüse binilir, "varınca msg at" der baba... sabah otobüsden inilir:- baba ben geldim - geçmiş olsun, umarım yolculuğun iyi geçmiştir, biz de iyiyiz , sana iyi günler diliyoruz, derslerinde muvaffakiyetler...

11. Bu gün bizi ziyarete gelicen mi anneler günüm kutlu olacak mı?

12. Babam: oğlum, fenerbahçe galatasaray maçında olay çıkmış oralarda gezinme. nerdesin? ben: açık tribün babam: iyi bok yedin. dikkatli ol.

13. Baba : oglum eve gelirken 2 ekmek al, yada dur dur... alma.

14. Bir arkadasımın sinema cıkısında telefonunu acmasıyla birlikte babasından gelen mesajda..-hemen telefonunu ac. yazıyordu

15. Mesajları kısa yazmasından şikayet edince''ne gerek var ziyanlığa,o kadar kontor gidiyor'' annemin cevabı. Bir zamanlar harf sayısı arttıkça giden kontorun de artıcağını dusunuyordu

16. Anne: krmz sgn ben: o ne be? anne: ne anlamıyosun? gelirken kırmızı soğan al! ben: haaa!!!

17- nezamangeliceksingeçolduhadigelhemen - gelicem birazdan. 0'a basinca boşluk oluyodu >hani? - a m a n b e- annegelmiyorumbenvazgeçtim.

18. Ben: Anne fizikten 42 almıştım evde cırlama diye msg atayım dedim. anne: sen büyük bir ihtimalle geri zekalısın.

19. Anne: gel. sarho$ olsan da gel. baban daha gelmedi. $ahis: gelmem. baba: gelsene lan $erefsiz... [tuzaktan kurtulunur]

20. Abla tez yazmakta ve dolayısıyla kardeşin odasını meşgul etmektedir. kardeşten şöyle bir mesaj düşer cep telefonuna -yapılacaklar: tezimi biran önce bitiriyim de sevgili kardeşimin odasını rahat bırakiyim!

21. Bir arkadaşıma annesinden gelen bir kandil tebriği: canım oğlum pantolonun diesel, gömleğin vakko olsun kandilin mübarek olsun :-))))))

22. Haftaiçi anne arar ama barda içilmektedir, şahıs gürültülü ortramda telefonu açmak istemez cevapsız arama olur. -oğlum niye açmıyorsun merak ettik. - kütüphanedeyim anne çıkınca arayım. sonraki mesaj babadan gelir - yalan söyleme eşşoğleşşek çık bardan dışarı ara.

23. İzin istemek için tüm sevimliliğin takınılarak yollandığı gayet uzun bir mesajın ardından babadan aynen şöyle de bi mesaj gelebilir, farklı bi açıdan komiktir: "gidemezsin.sevgiler." (başharfler büyük..) :-)))))

24. Bir sürü mesaj attığım annemden cevap gelmemesi üzerine aradığımdaki konuşma; -anne sms lerimi almadın mı sen -olum sadece adını yazmışsın. -ehh anne bee. yahu dedik ya oklarla ilerliycen okuycan. -ne oku -oy güzel anam oyy.

<$7orum:

  <$B01 Mayıs, 2006rihinde , <$BAnonymous Adsızylemiş…

  <$BŞu kandil tebriğini tuttum :)) Ellerine sağlık.

  Sevgiler
  Neşeli> <$B 

  <$B01 Mayıs, 2006rihinde , <$BBlogger zeynoylemiş…

  <$BNeşelicim, blogunu kapatmana üzüldüm açıkçası.Alışmıştık oysa yazılarına, bahçenizi anlatışına, hiper aktifliğine, kitap tavsiyelerine, kızoşla maceralarına,.. Şimdi o yazıları okuyamıyacağız mı yani? Bari böyle bizi sık sık ziyaret et yorumlarınla kendimizi iyi hissedelim.Gerçekten çok sevindim yazmana her zaman gel olur mu? Zaten yazılarını çok özleyeceğim> <$B 

  <$B02 Mayıs, 2006rihinde , <$BAnonymous Adsızylemiş…

  <$BTabiki geleceğim Zeyno, sizleri takip etmeden durur muyum? Ama sende beni tanımışsındır artık ben hiperaktifim ve blogumda öyle oldu. Bu aralar işten dolayı fazla ilgilenemiyordum, bu da beni geriyordu açıkçası. Birde bloglarda yaşanan tuhaflıklar anlamsız geldi. Şu anda tatildeyim. Yeni yayın dönemi olur mu bilemiyorum. Ama sizin bloglara hep uğrayacağım merak etme.

  Bu arada bu sms' leri nereden buldun allah aşkına. Hepsi birbirinden ilginç ama şu kandil sms' i çok hoşuma gitti. Anneme kesin ileteceğim. Kandil kutlamaları onun için çok önemlidir. :))

  Öpüyorum
  Neşeli> <$B 

  <$B18 Mayıs, 2006rihinde , <$BAnonymous Adsızylemiş…

  <$BI love your website. It has a lot of great pictures and is very informative.
  »> <$B 

  <$B18 Mayıs, 2006rihinde , <$BAnonymous Adsızylemiş…

  <$BGreat site lots of usefull infomation here.
  »> <$B 

  <$B10 Haziran, 2006rihinde , <$BAnonymous Adsızylemiş…

  <$BVery best site. Keep working. Will return in the near future.
  »> <$B 

  <$B22 Temmuz, 2006rihinde , <$BAnonymous Adsızylemiş…

  <$BBu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.> <$B 

  <$BYorum Gönder