<body><script type="text/javascript"> function setAttributeOnload(object, attribute, val) { if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', function(){ object[attribute] = val; }, false); } else { window.attachEvent('onload', function(){ object[attribute] = val; }); } } </script> <div id="navbar-iframe-container"></div> <script type="text/javascript" src="https://apis.google.com/js/plusone.js"></script> <script type="text/javascript"> gapi.load("gapi.iframes:gapi.iframes.style.bubble", function() { if (gapi.iframes && gapi.iframes.getContext) { gapi.iframes.getContext().openChild({ url: 'https://www.blogger.com/navbar.g?targetBlogID\x3d19222129\x26blogName\x3dZeynep\x27in+G%C3%BCnl%C3%BC%C4%9F%C3%BC\x26publishMode\x3dPUBLISH_MODE_BLOGSPOT\x26navbarType\x3dBLACK\x26layoutType\x3dCLASSIC\x26searchRoot\x3dhttp://zeynogun.blogspot.com/search\x26blogLocale\x3dtr_TR\x26v\x3d2\x26homepageUrl\x3dhttp://zeynogun.blogspot.com/\x26vt\x3d4594323569834899948', where: document.getElementById("navbar-iframe-container"), id: "navbar-iframe" }); } }); </script>

Zeynepce.Com Zeynep'in Günlüğü

Paylaşacak dostlarınız yoksa, iyi şeylere sahip olmanın zevki yoktur.

Pazartesi, Aralık 17, 2007

Haydi barışmaya...Bayram geliyor az kaldı!


Bayramlar, küskünlerin barışması için bir fırsattır derler. Küs olmak, küskünlük huzur vermez insana elbette. İçten içe üzer insanı. Boş vermiş gibi görünülse de; küsen de küsülen de huzursuzdur aslında.


Hayat boyu mutlaka küskünlüğünüz olmuştur hepinizin; insanız kırılabiliyoruz, incinebiliyoruz. Ama bu küslüğün ardından yaşanan barışlarınız da olmuştur. Yani, nasıl huzur verir o barışık olma duygusu bilirsiniz. Üzerinizden koca bir yük kalkar sanki, daha bir özgür, daha bir hafif hissedersiniz.


Peki insanın kendine olan küskünlüğü?

Belki de yaşanan en acı küskünlüktür bu. Kendi yaşamınızı, kendi kendinize zehir etmektir belki de. Oysa insan başkalarına bir şekilde kırılmış, öfkelenmiş olsa da kendine asla yapmamalıdır bu kötülüğü. Geriye dönüp baktığında ne hata yapmış olursa olsun, affetmeyi becerebilmelidir. O ağır yükün altından kalkmalıdır bir an önce, özgür kalmalıdır.Yoksa ne yaşamın ne de yaşananların bi tadı kalır.


Diyorum ki, bayram geliyor, çok az kaldı. Kim varsa küs olduğunuz lütfen barış için bir adım atın. Affetmenin dayanılmaz huzurunu yaşayın, ya da affedilmenin. Hele ki sözkonusu olan kendinize kızgınlık, kendinize kırgınlıksa, bayramı da beklemeyin, şimdi hemen affedin kendinizi.


Herkese şimdiden barış dolu, huzurlu ve mutlu bayramlar olsun diliyorum.

Etiketler: ,

<$7orum:

  <$B18 Aralık, 2007rihinde , <$BBlogger Muhabbet Çiçeğiylemiş…

  <$BCanım, kimse küs kalmasın değilmi. Bayramını kutluyorum tatlım.Nice mutlu bayramlara. O güzel temennilerin gerçekleşir inşallah. Öptüm.> <$B 

  <$B18 Aralık, 2007rihinde , <$BBlogger oziiylemiş…

  <$BO halde önce kendimiz için , mutlu ve huzur dolu bir bayram ve sonra da tüm sevdiklerimizle birlikte nice güzel günlere diyorum.
  İyi tatiller , iyi bayramlar....> <$B 

  <$B19 Aralık, 2007rihinde , <$BBlogger ERDILylemiş…

  <$BZeyno annenin ailecek bayramlarini kutlar.Huzur mutluluklar yuvalarindan eksik olmamasi dilegi ile.> <$B 

  <$B20 Aralık, 2007rihinde , <$BBlogger b a v e rylemiş…

  <$BZeynepcigim, sana, eşine, cocuklarına mutlu ve ağız tadıyla geçirebileceğiniz bir bayram diliyorum. Mutluluklar sizinle olsun.> <$B 

  <$B22 Aralık, 2007rihinde , <$BBlogger zeynoylemiş…

  <$B***MuhabbetÇiçeğim, dilerim herkes için güzel, mutlu bir bayram olur, dargınlar barışır:)

  ***Ozii, aynı dilekleri paylaşıyorum seninle, herkese hepimize mutlu huzurlu bayramlar olsun..

  ***Erdil Babacım, amiiiiin:) ben de sizin için aynı dilekleri paylaşıyorum, çok teşekkürler..

  ***Bavercim, çok teşekkürler, hepimizle olsun o mutluluklar, hepimizle...> <$B 

  <$B23 Aralık, 2007rihinde , <$BBlogger nimetylemiş…

  <$Bben bugüne kadar kimseye küsmedim daha:)))
  zaten beni sevmeyen ölsün:))))
  seninde bayramin kutlu olsun:)

  nimet> <$B 

  <$B25 Aralık, 2007rihinde , <$BBlogger zeynoylemiş…

  <$B***Nimetcim ne güzel kimseyle küsmemiş olman:)) Ölsün be, seni sefmeyen ölsün:))> <$B 

  <$BYorum Gönder